Різновиди гільз до гладкоствольної рушниці
Гільза являє собою каркас, оболонку в якій розташовуються всі інші елементи спорядженого патрона. Як і іншим його складовим, їм потрібно приділяти належну увагу, тому що вони своїм розміром, якістю, матеріалом істотно впливають на результати бою рушниці.
Матеріали з яких виготовляються гільзи діляться на три типи з картону (паперу), металу і пластмасси.
Папкові гільзи (паперові).
Багаторічна практика показує: в середньому більш «якісні» по балістичним показниками постріли здійснюються боєприпасами з пайковою гільзою, якщо порівнювати з латунним аналогом. Однак результат не свідчить, що «папір» краще латуні. Просто у багатьох рушниць-гладкостволок виробництва країн СНД патронники висвердлені конкретно під застосування паперових гільз. Відповідно, в таких рушницях латунна гільза не проявить всіх своїх балістичних характеристик – якість бою знизиться. І навпаки, якщо просвердлений патронник під металеву гільзу, паперові аналоги будуть менш ефективні, а латунні виграють в якості бою. Ще один найважливіший плюс: пайкова гільза однозначно легша латунної. Папкові гільзи випускаються під патронники довжиною 70, є і на 65 мм.
Пластмасові гільзи
За практичністю пластмасовій гільзі поки немає рівних на ринку патронів. Пластикова гільза має низку переваг перед гільзами з інших матеріалів. По-перше, вона легка, що полегшує її перенесення під час полювання. Крім того, пластикові гільзи вирізняються високою міцністю і рідко пошкоджуються від сили пострілу. Така міцність гарантує, що ваші патрони залишаться цілими і працездатними навіть у складних умовах полювання. Ще однією перевагою є те, що пластикові гільзи можна використовувати багаторазово, що забезпечує відмінну економічну ефективність.
Металеві гільзи
До позитивних якостей гільз цього типу відносяться їх висока економічність: гільзи можна безболісно споряджати кілька десятків, а іноді й сотні разів. Ще один плюс – мала залежність від зовнішніх умов. Гільзи з металу, частіше латунні, працюють в будь-якому температурному режимі (надекстремальний не враховуємо) і вологості. Боєприпаси, оснащені якісними металевими гільзами, зазвичай не втрачають стрілецьких характеристик навіть після занурення в воду.